KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303007
*
nr 1430 3007
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Uppsala, Signerad, daterad 98. Olja på duk, 40x75cm, oramad
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:47:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 13:15:34
1
150 kr
8/11 08:38:09
2
250 kr
8/11 17:15:32
1
250 kr
8/11 17:15:32
2
250 kr (Budbetjänt)
8/11 19:40:20
3
300 kr
8/11 19:42:44
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige uppsala
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Alfred Wetterström
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alfred Wetterström
nr 1430 3007
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Uppsala, Signerad, daterad 98. Olja på duk, 40x75cm, oramad
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 13:15:34 | 1 | 150 kr |
8/11 08:38:09 | 2 | 250 kr |
8/11 17:15:32 | 1 | 250 kr |
8/11 17:15:32 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
8/11 19:40:20 | 3 | 300 kr |
8/11 19:42:44 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige uppsala
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30